MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams

MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams (http://www.mb1.lt/index.php)
-   Apie Viską (http://www.mb1.lt/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Akumai,akumuliatoriai (http://www.mb1.lt/showthread.php?t=5875)

juozavas 2012-09-17 11:03

Citata:

Pradžioje rašė Finalfour (Post 230066)
Prie to pacio, gal kas parekomenduos kokia nebrangia kontorele, kur galima isigyti gera akuma in vilno? ;)

"Akumuliatorių meistras"

Finalfour 2012-09-17 11:03

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230070)
as tai gariunuos perku pas viena zmogeli, pusantru metu garantija, kaina dvigubai mazesne nei parduotuvej. tik nepirk UAB "Petrute" akumu

Tokios "petrute" net nezinau :) O turguj ant padielku baisu uzsirauti, is kitos puses, visi gudrus ir tose parduotuvese....

Tomskis 2012-09-17 11:08

nu as ten pas viena zmogeli perku, ir draugus siunciu, tai jis uzsirekomendaves, iskart pasako kainas, tarkim bosch 300, varta 280, no name 250. as tai aisku no name perku visada, tevas jau 5 metai is ten akuma pirkta eksploatuoja, bet ne pigiausia eme, draugelis jau antri metai, ir nissenas ten pirko jau irgi antri metai eina. kai pavyzdyz tai 75ah akumas ~170lt, 100ah akumas 260lt pas ji

Finalfour 2012-09-17 11:22

Na, cia per foruma sussiekiau su vienu zmogeliu kuris jais prekiauja, tai pasiule sita akuma uz 255 lt. Visai su velniu kaina, kazin ar labai turguj jis pigiau butu... http://auto-servisai.lt/index.php?ro...&product_id=89

Tomskis 2012-09-17 11:24

kazko maza garantija kaip tokiai garsiai firmai.

Finalfour 2012-09-17 11:27

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230083)
kazko maza garantija kaip tokiai garsiai firmai.

O tu is viso esi kada mates kad kas akumui duotu garantija ilgiau nei 2 metai?
Sakyk Tomski to zmogelio is gariunu telefona, pasuksiu jam, paziuresim uz kiek jis tokia varta atiduoda. Jei skirtumas koks 10-15 lt., tai del tiek neverta iki gariunu trenktis :)

Tomskis 2012-09-17 11:40

neturiu as jo telefono, zinau tik kur jis stovi. o seip akumam ir po 5metus garantijas duoda :)

Finalfour 2012-09-17 11:48

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230086)
neturiu as jo telefono, zinau tik kur jis stovi. o seip akumam ir po 5metus garantijas duoda :)

Gali duoti kiek nori, bet jei akuma atnesi kad ir po metu numirusi, tau bet kas bet kur pripaisys netinkama eksploatacija ir nieko tu neirodysi. Nebent geranoriskas pardavejas. Esu kazkada snekejes su vienu akumuliatoriu pardaveju, tai jis aiskino, kad akumas arba sugenda is karto po pardavimo, arba tik del netinkamos ekploatacijos. Jei zmogus atnesa akuma nustipusi po pusmecio, 99.9 proc. kaltas pats vartotjas (elektros nuotekis automoblyje, trumpi atstumai/nedakrovimai ir t.t.) Taip kad dzin kiek ta garantija, metams pilnai uztenka, nes veliau ja vis tiek nepasinaudosi.
O kur jisai stovi gariunuose?

xenonas 2012-09-17 11:59

http://www.varta-automotive.com/inde...lang=en&range=

Marozas 2012-09-17 12:09

as ieskojau sau akumo tai geriausi ir salyginai pigiausi buvo kauno gatvej akumuliatoriu spektre. su garantijom, ir geranoriski pardavejai. siulau ten paziuret:)

Hunter 2012-09-17 12:10

Uzeik i luksio gatveje Bosch Varta akumuliatoriu parduotuve (Sigmena lyg, salia duju montavimas yra ir servisas). Ten visada perku Bosch S5 akumus, tai kainos geriausios kiek ieskojau.
Petrute Kauno/Svitrigailos kampe is Kauno g puses, nesunkiai rasi, visada ten ant kelio masinu pristatyta, bet ten niekada akumo nepirkau, ten nebent lempuciu pigiu uzeinu

Finalfour 2012-09-17 12:34

Citata:

Pradžioje rašė xenonas (Post 230092)

Nuoroda gera, tik kad mano atveju nesamone rodo. Man rodo kad reikia 95 ah, o pagal vin pas mane eina 70 ah, kaip vampyras ir rase. Is viso kazkokia nesamone, naujom auto negali buti bendro standarto, kiekvienai auto asmeniskai pagal vin akumas eina, nes elektros komplektacija ir visa kita juk skirtinga buna. Vinoks akumas eis i w211 su harman kardon ir visais kitais navarotais, ir kitas i plika tustuti clasica w211. Kas cia per bendra rekomendacija, baigesi tie laikai...
Galiu ir as pasistayti 95 ah, bet tada reikes jungtis prie auto su staru ir generatoriaus kompui duoti parametrus, kad stovi butent 95 ah. Kam man to reikia? Ir akumas brangesnis, ir uz diagnostika moket, ir is viso, jei 74 ah akumas nuo pat 2007 suko puikiai iki siol ir tik dabar numiro, tai kokio velnio man ieskoti slieku kur ju nera ir statyti ne tai, ka gamintojas rekomendavo konkreciai mano masinai. Be to, ta varta kuria radau su 74 ah, turi 750A paleidimo srove, o mano dabartinis lavonelis su 74 ah turi 680A. Svarbu laikytis talpos rekomendaciju, o jau paleidmo srove, kuo didesne tuo geriau :)

EDIT:
Prisikambinau pazistamam is silberio, jis viska isiaiskino: mano auto konkreciai pagal VIN stovi 70 ah akumas. Sake jie rekomenduoja stayti 74 ah, galima deti ir 77 ah. Bet jau jokiu budu ne didesni, nes tada reikes jau jungtis su staru ir uzduoti kitus parametrus. Originalus silberyje kainuoja virs 1000 lt., bet sake nesamone ir jei pats net tokiu nestato, o rekomenduoja Bosh, tik kaina pas juos aisku 375 lt, tad pasiule nusipirkti ji kitur :)
O tos lenteles bendros akumu gamintoju svetainese pagal auto modeli yra totalus vejas anot jo, nes kiekvienai auto akumas renkamas asmeniskai pagal vin. Vampyrai, istacius 77 ah, dar bus ok, nereikes su staru krovimo parametru keist? Vis tik 77AH dar didesne startine srove duoda.

vampyras 2012-09-17 15:18

Citata:

Pradžioje rašė Finalfour (Post 230100)
Nuoroda gera, tik kad mano atveju nesamone rodo. Man rodo kad reikia 95 ah, o pagal vin pas mane eina 70 ah, kaip vampyras ir rase. Is viso kazkokia nesamone, naujom auto negali buti bendro standarto, kiekvienai auto asmeniskai pagal vin akumas eina, nes elektros komplektacija ir visa kita juk skirtinga buna. Vinoks akumas eis i w211 su harman kardon ir visais kitais navarotais, ir kitas i plika tustuti clasica w211. Kas cia per bendra rekomendacija, baigesi tie laikai...
Galiu ir as pasistayti 95 ah, bet tada reikes jungtis prie auto su staru ir generatoriaus kompui duoti parametrus, kad stovi butent 95 ah. Kam man to reikia? Ir akumas brangesnis, ir uz diagnostika moket, ir is viso, jei 74 ah akumas nuo pat 2007 suko puikiai iki siol ir tik dabar numiro, tai kokio velnio man ieskoti slieku kur ju nera ir statyti ne tai, ka gamintojas rekomendavo konkreciai mano masinai. Be to, ta varta kuria radau su 74 ah, turi 750A paleidimo srove, o mano dabartinis lavonelis su 74 ah turi 680A. Svarbu laikytis talpos rekomendaciju, o jau paleidmo srove, kuo didesne tuo geriau :)

EDIT:
Prisikambinau pazistamam is silberio, jis viska isiaiskino: mano auto konkreciai pagal VIN stovi 70 ah akumas. Sake jie rekomenduoja stayti 74 ah, galima deti ir 77 ah. Bet jau jokiu budu ne didesni, nes tada reikes jau jungtis su staru ir uzduoti kitus parametrus. Originalus silberyje kainuoja virs 1000 lt., bet sake nesamone ir jei pats net tokiu nestato, o rekomenduoja Bosh, tik kaina pas juos aisku 375 lt, tad pasiule nusipirkti ji kitur :)
O tos lenteles bendros akumu gamintoju svetainese pagal auto modeli yra totalus vejas anot jo, nes kiekvienai auto akumas renkamas asmeniskai pagal vin. Vampyrai, istacius 77 ah, dar bus ok, nereikes su staru krovimo parametru keist? Vis tik 77AH dar didesne startine srove duoda.

taip 74 ar 77 tikrai tiks. seip dedasi VARLA= gelinis apie 230€ :)

DTM 2012-09-17 15:51

Citata:

Pradžioje rašė vampyras (Post 230124)
taip 74 ar 77 tikrai tiks. seip dedasi VARLA= gelinis apie 230€ :)

Jam gi pigiau reikia.

Finalfour 2012-09-17 17:51

Citata:

Pradžioje rašė vampyras (Post 230124)
taip 74 ar 77 tikrai tiks. seip dedasi VARLA= gelinis apie 230€ :)

Dekui Vampyrai uz visa info :)

Finalfour 2012-09-20 14:58

Dekui visiems uz atsakymus, siandien nupirktas Varta silver dynamic 74ah 750A. Uz 250 lt. Ir net neatidaviau seno, priduosiu supirktuven uz 30 lt, ar pasiliksiu, ukyje prisireiks kur :)
Stai toks: http://www.agrija.lt/lt/akumuletoria...view/2/43.html

PetrasR 2012-09-20 15:54

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230070)
tik nepirk UAB "Petrute" akumu

nes?

juozavas 2012-09-20 16:44

Citata:

Pradžioje rašė Finalfour (Post 230658)
Dekui visiems uz atsakymus, siandien nupirktas Varta silver dynamic 74ah 750A. Uz 250 lt. Ir net neatidaviau seno, priduosiu supirktuven uz 30 lt, ar pasiliksiu, ukyje prisireiks kur :)
Stai toks: http://www.agrija.lt/lt/akumuletoria...view/2/43.html

Kur pirkai?

Tomskis 2012-09-20 17:03

Citata:

Pradžioje rašė PetrasR (Post 230669)
nes?

nes du akumus ten pirkau, abu issikraudavo, nuvezus i garantini, patikrindavo akumus viskas ok, patikrindavo masina - nuotekis yra. pakeitus akumus abejose masinose problemos dingo iki siol, du metai stovi akumas, jokiu problemu, o su ju akumu ziema uzkurt nejo net. paskutini karta is garantinio atsiemiau akuma, pakrauta pas juos per nakti, ledini, nunesiau namo nes nebereikejo, pastovejo kambario temperaturoj savaite, paskolinau draugeliui, tai net spydiko lemputes nesviete, isvis mires, o jie irodineja kad masina iskraudineja

Marozas 2012-09-20 17:15

beje, pagal LR civilini kodeksa, nusipirkus akuma ir gavus kad ir puses metu garantija, garantija galios 2 metus. Nesvarbu ka bepirktrum. Sugedo aifonas, pirktas pries beveik 2 metus ( nors garantija tiek ir yra) tai as ji tiesiog atiduosiu, kad grazintu pinigus, nes pagal civilino kodeksa gali to reikalauti:)
Taip pat ir su akumais galima. Jie turi irodyti, kad sugadinai ji del neteisingos eksploatacijos:)
http://www.lrytas.lt/-12081249981207...io-rebusai.htm
siulau visiem pasiskaityti, lietuvoj gyvenant pravers;)

Finalfour 2012-09-20 17:29

Citata:

Pradžioje rašė juozavas (Post 230683)
Kur pirkai?

Forume radau tema, paziurek prie skelbimu, nesena tema, taip ir vadinasi, kad akumuliatoriais prekiauja. Ten ir kontaktai yra ir telefonas. Jei nerasi, paziuresiu telefone numeri ir parasysiu, tingiu dabar nuo pc keltis telefona atsinest :)
http://www.mb1.lt/showthread.php?t=10539
Radau nuoroda :)

PetrasR 2012-09-20 17:33

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230685)
nes du akumus ten pirkau, abu issikraudavo, nuvezus i garantini, patikrindavo akumus viskas ok, patikrindavo masina - nuotekis yra. pakeitus akumus abejose masinose problemos dingo iki siol, du metai stovi akumas, jokiu problemu, o su ju akumu ziema uzkurt nejo net. paskutini karta is garantinio atsiemiau akuma, pakrauta pas juos per nakti, ledini, nunesiau namo nes nebereikejo, pastovejo kambario temperaturoj savaite, paskolinau draugeliui, tai net spydiko lemputes nesviete, isvis mires, o jie irodineja kad masina iskraudineja

Pirkti ~10 akumu (ivairiu paskirciu) - visi veikia kaip bites.

Tai gal istikruju tavo masina lavoneja ir visokie iskrovimai vyksta?

Nes kaip zinia, parduotuve parduoda tai ka gamintojas gamina. Nebent pirkai kokia kinietiska pigiena.

Marozas 2012-09-20 17:45

nu as kai pirkau masina, dejausi geriausia brangiausia akuma, koki turejo petrute. Tai pries kokius 9 menesius vel keiciausi i nauja. Nemanau, kad cia buvo geros kokybes akumas... O pas mane su masina tikrai viskas ok. Atlaike tik 2 metus kazkur...

Finalfour 2012-09-20 17:48

Man idomu, kaip issifruoti akumo pagaminimo data pagal ta ilga belekokiu skaiciu seka ant korpuso. Pamenu, kazkada kai keiciau mazaji akuma, akumuliatoriu meistras tik zvilgtelejo i mano sena didiji akuma (irgi varta), ir sako, o, 2007 metu, jau greitai keisi ir sita. Niekaip neikirtau paskui kaip jis ta data izvelge, o tada kazkaip nepaklausiau.

Tomskis 2012-09-20 18:16

Citata:

Pradžioje rašė PetrasR (Post 230691)
Pirkti ~10 akumu (ivairiu paskirciu) - visi veikia kaip bites.

Tai gal istikruju tavo masina lavoneja ir visokie iskrovimai vyksta?

Nes kaip zinia, parduotuve parduoda tai ka gamintojas gamina. Nebent pirkai kokia kinietiska pigiena.

a tu skaitai ka rasau, akumas pilnai pakrautas pastatomas kambary, ir po keturiu dienu jis numires jau. kitas akumas pas mane masinoj stovi iki siol, ir sukasi kai bite. Ten garantiniam kalbejau su kitais klientais kurie atveze akumus patikrai, sake irgi ten firma viena i automobilius prisipirko is ju akumu, visiems problemos. Aisku nesakau kad nera tokiu kurie isidejo ir neturi vargo, bet pas mane buvo tikrai gaidiskas akumas.

Citata:

Pradžioje rašė Finalfour (Post 230695)
Man idomu, kaip issifruoti akumo pagaminimo data pagal ta ilga belekokiu skaiciu seka ant korpuso. Pamenu, kazkada kai keiciau mazaji akuma, akumuliatoriu meistras tik zvilgtelejo i mano sena didiji akuma (irgi varta), ir sako, o, 2007 metu, jau greitai keisi ir sita. Niekaip neikirtau paskui kaip jis ta data izvelge, o tada kazkaip nepaklausiau.

seip ant paties gnybto (klemos) akumo ar kaip pavadint, data isspaudziama, bet dazniausia ta vieta buna nudeveta ir nesimato nieko

Finalfour 2012-09-20 18:21

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 230704)
seip ant paties gnybto (klemos) akumo ar kaip pavadint, data isspaudziama, bet dazniausia ta vieta buna nudeveta ir nesimato nieko

Na, ten senis is to kodo kazkaip pamate, nes gnybtu nesimate, jie po dangteliu buvo. Bandau isiaiskint kada pagamintas mano naujasis akumas :) Nes manau Tomski ir tavo bedos su petrute buvo del to, kad tau ikiso bele kiek metu stovejusius sandelyje akumus.

Tomskis 2012-09-20 18:27

Gali buti, biski pagooglinau del datos:

Deja, tai padaryti gana sudetinga, gamintojai naudoja painias kodavimo sistemas,
vieni nurodo data skaiciais, kiti raidemis, savaitemis ir panasiai.
Atskiras akumuliaroriu detales gamina po visa pasauli isibarsciusiose gamyklose,
todel ant korpuso gali buti ir jo pagaminimo ir akumuliatoriaus uzpylimo ir dar kitokios datos.

ir sei visur raso kad norint patikrint jog nesenas, reikia pamatuot itampa jo, o visa kita pofik

Tomskis 2012-09-20 18:40

Citata:

Pradžioje rašė Feibis (Post 230688)
beje, pagal LR civilini kodeksa, nusipirkus akuma ir gavus kad ir puses metu garantija, garantija galios 2 metus. Nesvarbu ka bepirktrum. Sugedo aifonas, pirktas pries beveik 2 metus ( nors garantija tiek ir yra) tai as ji tiesiog atiduosiu, kad grazintu pinigus, nes pagal civilino kodeksa gali to reikalauti:)
Taip pat ir su akumais galima. Jie turi irodyti, kad sugadinai ji del neteisingos eksploatacijos:)
http://www.lrytas.lt/-12081249981207...io-rebusai.htm
siulau visiem pasiskaityti, lietuvoj gyvenant pravers;)

o kur ta kodeksa, istatyma rasti, kad butu ka pacituoti kreipiantis i pardaveja? neieskojai? nes ten is tikro idomiu dalyku yra, jei preke sveria daugiau nei 10ak, pardavejas pats turi atvykti pasiimti prekes. arba gali taisyt kur nori, pinigus grazins pardavejas

Marozas 2012-09-20 19:37

Pasiskaityk civili kodeksa, zinau tikrai vienas straipsnis yra 6.33x (gal 3 arba 4am), dar yra vienas, bet dabar mintinai nepamenu. 6 knygoj:)

DTM 2012-09-20 20:21

Pas daugumai akumuliatoriu gamybos data yra iskalta ant akumuliatoriaus dugno.

Finalfour 2012-09-20 21:47

Citata:

Pradžioje rašė DTM (Post 230761)
Pas daugumai akumuliatoriu gamybos data yra iskalta ant akumuliatoriaus dugno.

Reikes pasiziuret. Anyway, kazkaip imanoma ir is to ilgo kodo issifruot ja, tik nete niekaip nerandu kaip.

vampyras 2012-09-20 22:34

galutine data DOT kaip ir ant padangu turi buti ant minuso klemos. nera nepirkit.

Finalfour 2012-09-20 23:53

Citata:

Pradžioje rašė vampyras (Post 230792)
galutine data DOT kaip ir ant padangu turi buti ant minuso klemos. nera nepirkit.

Nera. Nei ant senos vartos, nei ant sitos naujos. Ant kliemu nicnieko nera. Uztat salia minuso kliemos ant sito naujo akumo ispausta DD16. Neikaip nesirisa man cia su jokiais metais ir menesiu :) Ant dugno irgi nicnieko nera. Sakau, tik ant virsaus ilgas skaiciu ir raidziu kratinys, kurio sifravimo budo nete neradau :)

Hunter 2012-09-21 07:12

DD16 turbut ir bus data, paieskok googlej sifratoriu

Hunter 2012-09-29 15:56

Pirkau ir as Varta silver 100ah, tad issiklausinejau kaip ten kas sifruojasi.
Pirmas simbolis pagaminimo vieta "C" tipo čekija, bet itariu kad gali buti ir siauru akiu salis
Ketvirtas simbolis metai
Penktas ar tai sestas simbolis menuo

Bosch taip pat. Kodas iskaltas po atlenkiama rankena

brasil181 2012-10-11 08:58

i w210 2.2 cdi 92 kw koks eina akumas ta prasme talpa startine srove

SSS klase 2012-10-11 09:11

Gal kas turi parduoti ( gali buti nenaujas) akumuliatoriu. I Vito V230 benzas,

Hunter 2012-10-11 10:54

Citata:

Pradžioje rašė brasil181 (Post 233681)
i w210 2.2 cdi 92 kw koks eina akumas ta prasme talpa startine srove

100ah bosch silver dek ir nesuksi galvos

brasil181 2012-10-11 11:34

Citata:

Pradžioje rašė Hunter (Post 233691)
100ah bosch silver dek ir nesuksi galvos

dekui :)

virgis111 2013-01-02 21:50

Citata:

Pradžioje rašė Edgis (Post 113030)
Tai rinkis iš garantuotų firmų: Banner, Bosch, Varta. Pas mane patį įdėtas ZAP firmos akumuliatorius, jau antra žiema su juo bėdų neturiu

Man Banner nepatiko ir nedeciau prie Bosch ar Varta.


Laikas rodomas GMT +2. Dabartinis laikas yra 09:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.