MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams

MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams (http://www.mb1.lt/index.php)
-   Bendras (http://www.mb1.lt/forumdisplay.php?f=168)
-   -   Kondicioneriaus pildymas (http://www.mb1.lt/showthread.php?t=7055)

Ceslav 2011-04-20 13:15

Kondicioneriaus pildymas
 
Sveiki, gal kas zino kur Vilniuje geriausia (kainos ir kokybes atzvilgiu) pildyti ir patikrinti kondicioneriu ?

simaso 2011-04-20 15:55

domintų tas pats tik šiauliuose.

sausainius 2011-04-20 16:14

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 143297)
domintų tas pats tik šiauliuose.

Zagares g. tiksliai namo numerio nepamenu. siande pravaziuodamas paziuresiu :) ten jis visa gyvneima kondiskes pildo ir nusimano :)

simaso 2011-04-20 21:21

Citata:

Pradžioje rašė sausainius (Post 143299)
Zagares g. tiksliai namo numerio nepamenu. siande pravaziuodamas paziuresiu :) ten jis visa gyvneima kondiskes pildo ir nusimano :)

Ačiū! reiks kurią dieną apsilankyt, tikiuosi man užteks tik pasipildyt freonu ;]]

Tomskis 2011-04-20 21:27

o kuom gi tu dar nori pasipildyt? pas tave isvis neveikia kondiske? tada greiciausiai ne freone bus reikalas :)

artez 2011-04-20 21:49

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 143416)
o kuom gi tu dar nori pasipildyt? pas tave isvis neveikia kondiske? tada greiciausiai ne freone bus reikalas :)

prie temos,klaida A31m1 coolant circulation pump current and stored, cia kaip supratau siurbliukui kajukas?ar del sito gali neveikti kondicionerius?remontuojamas?

ldalius 2011-04-20 21:50

šiaip tai jei sistemoje trūksta freono, tai siurblio net neįjungsi. O dėl to negali rodyt kompas siurblio klaidos?

artez 2011-04-20 21:54

Citata:

Pradžioje rašė ldalius (Post 143444)
šiaip tai jei sistemoje trūksta freono, tai siurblio net neįjungsi. O dėl to negali rodyt kompas siurblio klaidos?

varau pildyt tada :D

simaso 2011-04-20 21:55

Citata:

Pradžioje rašė Tomskis (Post 143416)
o kuom gi tu dar nori pasipildyt? pas tave isvis neveikia kondiske? tada greiciausiai ne freone bus reikalas :)

pas mane vienodai pūčia su EC ir be jo, temperatūra nustatyta Low. galvoju gal nėra freono, reiks pasidomėt nuvažiavus.
P.S. pas mane auto klima.

ldalius 2011-04-20 21:57

aš irgi galvojau kad mano siurblys miręs, bet nuvažiavau patikrint sistemos ir man pasakė, kad stovi kažkokia slėgio rėlė ar daviklis, kuris neduoda siurblio jungt jei slėgio ir freono trūksta, kad siurblio nesudegint. Vos tik pripūtė sistemą patikrinimui, tuoj pradėjo viskas suktis, paskui kai patikrino, tai užpildė kaip priklauso freonu

artez 2011-04-20 21:58

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 143448)
pas mane vienodai pūčia su EC ir be jo, temperatūra nustatyta Low. galvoju gal nėra freono, reiks pasidomėt nuvažiavus.

pas mane tas pats bet va rode klaida diagnostikoi
A31m1 (coolant circulation pump) B1416 -F-
po istrinimo visu klaidu tai man AAC - automatic air conditioning tapo - ! -

kaip skaiciau internete tai rase kad cia sildymo siurbliukas,

Tomskis 2011-04-20 21:58

dazniausia freono nebuna nes jis buna isbeges, nes kiaura sistema, arba kita priezastis neveikia siurblys, kai daug metu nenaudojama sistema irgi buna prakiura ir pan. tie kurie pildo is pradziu su tusciu oru pabando uzpildyt ir girdisi ar leidzia sistema kazkur ar ne, jei leidzia tai 90% radiatorius, kiti 10% vamzdeliai supuve, sekmes tvarkantis, neisivaizduoju masinos be kondiskes :) malonumas didelis

Edgis 2011-04-20 21:59

Citata:

Pradžioje rašė artez (Post 143450)
pas mane tas pats bet va rode klaida diagnostikoi
A31m1 (coolant circulation pump) B1416 -F-
po istrinimo visu klaidu tai man AAC - aitomatic air conditioning tapo - ! -

kaip skaiciau internete tai rase kad cia sildymo siurbliukas,

Ant lanžerono po kapotu dešinėj pusėj yra cirkuliacinis siurbliukas. Jis bus nusibaigęs

simaso 2011-04-20 22:00

artėja vasara, reiks susitvarkyt:)

Citata:

Pradžioje rašė ldalius (Post 143449)
aš irgi galvojau kad mano siurblys miręs, bet nuvažiavau patikrint sistemos ir man pasakė, kad stovi kažkokia slėgio rėlė ar daviklis, kuris neduoda siurblio jungt jei slėgio ir freono trūksta, kad siurblio nesudegint. Vos tik pripūtė sistemą patikrinimui, tuoj pradėjo viskas suktis, paskui kai patikrino, tai užpildė kaip priklauso freonu

o kur čia buvot ? savaitgaliais būnu pasvalyje, tai atlėkčiau iki panevėžio.

ldalius 2011-04-20 22:05

pas mane irgi automatinė klima - kad ir šiandien pastovėjo ant saulės, įkaito salonas tik užkūriau ir iš karto papūtė kažkiek šaltą orą atvėsino saloną ir toliau vsio. Temperatūra stovi pastatyta 25 kažkur

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 143455)
o kur čia buvot ? savaitgaliais būnu pasvalyje, tai atlėkčiau iki panevėžio.

man sistemą patikrino ir užpildė Panevėžyje Ukmergės gatvėje (prie muilo fabriko) kur yra Snaigės šaldytuvų remonto atstovai. Ten vienas mano vaikystės draugas dirba tai viską sutvarkė ką reikėjo, bet jie dirba tik darbo dienomis

simaso 2011-04-20 22:13

Citata:

Pradžioje rašė ldalius (Post 143456)
pas mane irgi automatinė klima - kad ir šiandien pastovėjo ant saulės, įkaito salonas tik užkūriau ir iš karto papūtė kažkiek šaltą orą atvėsino saloną ir toliau vsio. Temperatūra stovi pastatyta 25 kažkur

25 čia jau pirtis ;]]
Citata:

Pradžioje rašė ldalius (Post 143458)
man sistemą patikrino ir užpildė Panevėžyje Ukmergės gatvėje (prie muilo fabriko) kur yra Snaigės šaldytuvų remonto atstovai. Ten vienas mano vaikystės draugas dirba tai viską sutvarkė ką reikėjo, bet jie dirba tik darbo dienomis

supratau, na man tinka dar pirmadienis. žiūrėsiu kaip daryt ar šiauliuos ar į panevėžį važiuot. beje kokia kaina užpildymo freonu ?

ldalius 2011-04-20 22:19

viskas priklauso nuo to, koks kiekis eina į sistemą. Mano s124 sakė dar tipo senas modelis, kur daug freono telpa (naujesniems modeliams reikia jo mažiau), tai už viską su viskuo sumokėjau 150 Lt, nes sakė freonas dabar pabrangęs. Nežinau ar daug ar mažai sumokėjau, dar kaip sakiau mano vaikystės draugas ten dirba, o kadangi pirma kondiškė mano gyvenime tai kiek pasakė tiek sumokėjau :xx:

O 25 laipsniai tokią dieną kaip šiandien jau gal per daug, bet tiek stovėjo iš po vakar gan vėsaus vakaro važiavimo

simaso 2011-04-20 22:21

prisiminiau dar vieną dalyką... tame šaldytuvėlyje kur yra poranky, mineralinį taip atšaldo, kad vos gali gert, ar čia nieks nesusije su freonu ?

Edgis 2011-04-20 22:22

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 143465)
prisiminiau dar vieną dalyką... tame šaldytuvėlyje kur yra poranky, mineralinį taip atšaldo, kad vos gali gert, ar čia nieks nesusije su freonu ?

Ne, ten ortakis nueina.

simaso 2011-04-20 22:27

Citata:

Pradžioje rašė Edgis (Post 143466)
Ne, ten ortakis nueina.

o iš kur toks šaltas oras pučiamas ?

Edgis 2011-04-20 22:29

Kondicionierius tiek pučia, tiek ir šaldo.

simaso 2011-04-20 22:33

Citata:

Pradžioje rašė Edgis (Post 143469)
Kondicionierius tiek pučia, tiek ir šaldo.

tai vadinas yra freono, jei pūčia į poranki šaltą orą ?

Edgis 2011-04-20 22:34

Žinok nepamenu ar tik nuo kondicionieriaus ten pučia. Bet jei pučia, vadinasi yra. Tačiau patikrinti kiek jo yra irgi reiktų

Romas_M 2011-04-21 14:54

R-12
 
Pas mano W115 ant priekinės panelės užrašyta, kad sistema turi būti užpildoma R-12 tipo freonu. Ar dar yra kas šiai dienai pildo tokiu daiktu? O jeigu nėra, ar galima pildyti kitokiu?

ldalius 2011-04-21 14:59

Citata:

Pradžioje rašė Romas_M (Post 143527)
Pas mano W115 ant priekinės panelės užrašyta, kad sistema turi būti užpildoma R-12 tipo freonu. Ar dar yra kas šiai dienai pildo tokiu daiktu? O jeigu nėra, ar galima pildyti kitokiu?

manau, kad šitą klausimą tau išsamiai apie freono markes atsakys tie, kas pildo sistemas

Darius 2011-04-21 15:04

Kazkur esu girdejes, kad reikia isplauti visa sistema ir tada galima pildyti:geda:

Finalfour 2011-04-21 15:19

Man tai idomu, kodel tarkime ateini i sena tevo kibira peugeot 406 1996 metu, lauke +30, masinoj gal 40 vasara, ikali kondiske, kai kala momentaliai atsaldo, kad liga gali gaut, po minutes jau ledini kaip is arkties ora per ortakius pucia.
O pas mane merse kad ir siandien, ijungiau kondiske, tai po kiek laiko pradejo pust drungna ora, jis vis salo tas oras, bet gal tik po 20 minuciu vaziavimo tas oras jau buvo saltas pakankamai is ortakio, bet vis tiek ne kaip pas teva, kad gali ranka nusalt kaip skystas metalas per terminatoriu :)
Kodel neiseina nustacius reguliatoriu ant salciausios padeties ijungus kondiske gaut smuginio salcio efekto, o kad to sulaukti reikia vaziuoti 20 min? Mazai freono? Bet jei jo butu mazai, tai isviso nesijungtu arba klaida mestu, juk cia w211, davikliai ant kiekvieno sudnekio stovi...

ldalius 2011-04-21 15:21

idomiai čia pas tave. Pas mane kad iš šiandien tik užkuri mašiną ir jau po minutės ledinį pučia kol atvėsina saloną iki nustatytos temperatūros, o paskui jau drungnas pučia

Finalfour 2011-04-21 15:36

Citata:

Pradžioje rašė ldalius (Post 143534)
idomiai čia pas tave. Pas mane kad iš šiandien tik užkuri mašiną ir jau po minutės ledinį pučia kol atvėsina saloną iki nustatytos temperatūros, o paskui jau drungnas pučia

Vat butent, taip ir turetu buti, jei nustatyta kad ir 20, o salonas prisiles iki 30, tai jis turetu iskarto kalti smugine salcio banga kad greiciau pasiekti nustatyta temperatura. O pas mane kazkaip jausmas toks, kad jis per ortakius iskarto pucia uzduota temperatura. Tarkime uzduodu 20, tai jis 20 ir pucia, nesvarbu kad kai salonas prisiles iki 30 jis tokiu putimu puse metu saldys kol iki tu 20 numus.
Taip, atsaldo jis pas mane, bet kol man pasidaro salta, tai jau ir kelione baigiasi :(
Beja, su sildymu irgi panasiai, niekad nesugebejau privesti, kad per ortakius ugnini ora pustu kaip kokioj senoj bulkoj, irgi pucia toki komfortiskai silta ora. Bet kai lauke -30, tai norisi kad ugnini karsti pustu :) Variklis tai jau seniausiai isiles iki 90 laipsniu buna juk. Sakau, gal cia taip keistai dirba w211 klimato kontroles sitema?
Geriausia kad koks vampyras pasakytu, kaip turi but is tiesu, kodel neina privesti kad w211 ijungus kondiske iskarto leda pustu?

sausainius 2011-04-21 15:43

Zagares 60 medelyne, zagares gatve is sodo isukti reikia :) nu manau jei siaulietis esi rasi. ten senukas toks patars tau ir uzpildys :)

suklydau 60 ne 70 namas :D

Tomskis 2011-04-21 18:16

Citata:

Pradžioje rašė Romas_M (Post 143527)
Pas mano W115 ant priekinės panelės užrašyta, kad sistema turi būti užpildoma R-12 tipo freonu. Ar dar yra kas šiai dienai pildo tokiu daiktu? O jeigu nėra, ar galima pildyti kitokiu?

pas mane irgi R12, jau susitariau del pildymo, tik sake silto oro reik palaukt, nes kai salta lauke, neis uzpildyt. R12 freonas yra uzdraustas oficialiai del kazkokiu ten kenksmingu medziagu, bet garaziniai meistrai, saldytuvu meistrai, vis dar turi jo, ir sekmingai pildo, aisku jis brangesnis uz paprasta R134a o koks ten freona. o kad perdaryt i paprasto freono sistema, reik keist salkrepsi ten kazkoki, turiu .pdf instrukcija is edgio, bet pigiau bus r12 uzsipildyt :) gali pagooglint, tikrai surasi kur pasipildyt

vampyras 2011-04-22 02:53

R12 oficliacialiai EU nebegaminamas, uzraustas nes labai kenkimgas zmonems ir aplinkai. keisti reikia nuo pildymo voztuveliu dziovintuvo iki pacio kompresoriaus, nes seni kompresoriai pritaikiti tepalui kuris su R134a nedraugauja.
o kaip de w211 ir ju ausinimo tai normalu, ijungus automatini valdyma, kompas iskarto pucia stipriausia vejeli, ir salto po truputi, tik ijungus max ir vejeli ant auksciausios padeties turetu greiciau pradeti saldyti(manual rezime), apie 5-10 min ant laisvu ir salone turi buti salta.
priesingu atveju diagnose, ar visi sklendziu vakliukai gerai dirba, ir freono kiekio tikrinimas, bei ar sildymo voztuvai gerai uzdaro. o vaziuojant, jaigu lauke +30 po 5 minuciu turi buti salta.
pasikartosiu automatinis saldymo pererjimas yra labai letas kad neususirgtu senukas :xx: tik manualinis saldymas ar sildymas duoda max. o jaigu max 16 tai nesitikekit oro -2 C° jis ir liks max +16C° :xx:
tokie istatymai EU, o kad visokie peugeot mazdos ir ciukuliuku gamintojai to nesilaiko tai nedyvai :) lyginkit su au BMW ar VAG konsernu ;)

kesha 2011-04-22 18:05

Na va ,ramus dabar as.O tai galvojau- jeigu neleidzia nustayt zemiau +14 laipsniu,tai jau - invalidumas masinos.

artez 2011-04-23 09:12

Citata:

Pradžioje rašė Edgis (Post 143452)
Ant lanžerono po kapotu dešinėj pusėj yra cirkuliacinis siurbliukas. Jis bus nusibaigęs

del jo gali nepusti salto oro?

Edgis 2011-04-24 11:16

Citata:

Pradžioje rašė artez (Post 143766)
del jo gali nepusti salto oro?

Ne, jei nesireguliuoja šildymas reikia tikrinti kiaušinius (na ne tuos ant stalo, kurie šiandien dažyti:xx:). Arba pats valdymas gali būti, kas mažiau tikėtina.

artez 2011-04-24 12:04

Citata:

Pradžioje rašė Edgis (Post 143878)
Ne, jei nesireguliuoja šildymas reikia tikrinti kiaušinius (na ne tuos ant stalo, kurie šiandien dažyti:xx:). Arba pats valdymas gali būti, kas mažiau tikėtina.

dekui jau susitvarkiau,freono reikejo papildyti :)

Finalfour 2011-04-25 20:08

Citata:

Pradžioje rašė vampyras (Post 143639)
R12 oficliacialiai EU nebegaminamas, uzraustas nes labai kenkimgas zmonems ir aplinkai. keisti reikia nuo pildymo voztuveliu dziovintuvo iki pacio kompresoriaus, nes seni kompresoriai pritaikiti tepalui kuris su R134a nedraugauja.
o kaip de w211 ir ju ausinimo tai normalu, ijungus automatini valdyma, kompas iskarto pucia stipriausia vejeli, ir salto po truputi, tik ijungus max ir vejeli ant auksciausios padeties turetu greiciau pradeti saldyti(manual rezime), apie 5-10 min ant laisvu ir salone turi buti salta.
priesingu atveju diagnose, ar visi sklendziu vakliukai gerai dirba, ir freono kiekio tikrinimas, bei ar sildymo voztuvai gerai uzdaro. o vaziuojant, jaigu lauke +30 po 5 minuciu turi buti salta.
pasikartosiu automatinis saldymo pererjimas yra labai letas kad neususirgtu senukas :xx: tik manualinis saldymas ar sildymas duoda max. o jaigu max 16 tai nesitikekit oro -2 C° jis ir liks max +16C° :xx:
tokie istatymai EU, o kad visokie peugeot mazdos ir ciukuliuku gamintojai to nesilaiko tai nedyvai :) lyginkit su au BMW ar VAG konsernu ;)

Supratau, tada norma viskas. Nes po -5-10 min kaip ir sakei buna salta. O pas tevo peugeot po minutes jau buna morozylnikas, todel ir pamaniau kad kazkas negerai, kai pas mane 5-10 minuciu reikia laukt kol taps salta. Tada viskas ok :)

simaso 2011-04-30 20:33

o gal žinote koks freonas pildomas w210 modeliuose ir koks kiekis ?

Edgis 2011-04-30 20:34

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 144717)
o gal žinote koks freonas pildomas w210 modeliuose ir koks kiekis ?

R134A, kiekis vadinasi kiek trūks tiekir įpils :)

ldalius 2011-04-30 20:35

Citata:

Pradžioje rašė simaso (Post 144717)
o gal žinote koks freonas pildomas w210 modeliuose ir koks kiekis ?

pas mane kapotą atidarius netgi ant priekinio skersinio tarp žibintų yra priklijuota lentelė su freono marke ir kiekiu, kuris telpa į sistemą.
Parašyta R134 1kg


Laikas rodomas GMT +2. Dabartinis laikas yra 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.