Go Back   MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams » Techninė Pusė. Remontai Ir Kiti Techniniai Dalykai » Pasidaryk Pats

Naujas pranešimas
Rodymo būdai
Temos įrankiai
Old 2010-07-11, 09:46   #1
ledas
 
ledas's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2009-05-07
Pranešimai: 572

ledas is on a distinguished road



Standartinis Mercedes - Benz sienieji dyzeliai, kuro sanaudos.

visi senuju atmsferiku, beje ir turbininiu dyzeliuku turetojai, turbut pastebejot, kad kuro sanaudos labai stipriai priklauso nuo oro temperaturos. cia turiu omeny, ne variklio isilimo laika, o is principo salta arba karsta ora. pas mane kuro sanaudos skiriasi 1-1,5l jei tarkim temperatura 0 laipsniu ir tarkim +25 ir cia vaziuojant pastoviu greiciu autostrada. mano isvada tokia, kad kuro sanaudos tiesiogiai priklauso nuo to, kokios silumos ora isiurbia variklis.
siaip as pagalvojau, kad gal butu protinga sumeistrauti oro padavima ne paprastai is lauko, o tarkim nuo ismetimo kolelktoriaus arba siek tiek toliau, kur duslintuvas jau bus siek tiek atsales (cia , beje atsiranda daug problemu, nes gana sunku pataikyti, kad oras nebutu per karstas, nes bus svelniai tariant visai blogai. mano supratimu, jei pastoviai siurbtu 20-30 laipsniu ora, mes sutaupytume tikrai realiai cia toks rytinis samones srautas gavosi

p.s. zinoma, automobilyje turi buti idealiai tvarkinga ausinimo sistema.

ledas neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 10:43   #2
liudas777
 
liudas777's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-04-18
Gyvenamoji Vieta: Vilnius-Panevėžys
Pranešimai: 1,982

liudas777 is on a distinguished road

Nusiųsti žinutę liudas777 per Skype™


Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė ledas View Post
visi senuju atmsferiku, beje ir turbininiu dyzeliuku turetojai, turbut pastebejot, kad kuro sanaudos labai stipriai priklauso nuo oro temperaturos. cia turiu omeny, ne variklio isilimo laika, o is principo salta arba karsta ora. pas mane kuro sanaudos skiriasi 1-1,5l jei tarkim temperatura 0 laipsniu ir tarkim +25 ir cia vaziuojant pastoviu greiciu autostrada. mano isvada tokia, kad kuro sanaudos tiesiogiai priklauso nuo to, kokios silumos ora isiurbia variklis.
siaip as pagalvojau, kad gal butu protinga sumeistrauti oro padavima ne paprastai is lauko, o tarkim nuo ismetimo kolelktoriaus arba siek tiek toliau, kur duslintuvas jau bus siek tiek atsales (cia , beje atsiranda daug problemu, nes gana sunku pataikyti, kad oras nebutu per karstas, nes bus svelniai tariant visai blogai. mano supratimu, jei pastoviai siurbtu 20-30 laipsniu ora, mes sutaupytume tikrai realiai cia toks rytinis samones srautas gavosi

p.s. zinoma, automobilyje turi buti idealiai tvarkinga ausinimo sistema.
Čia gaunasi žaidimas tarp traukos ir ekonomijos. Kuo šaltesnį orą paima, tuo jis tankesnis, tuo daugiau energijos išskiriama, tuo daugiau kuro sudeginama. Kuo šiltesnis oras - viskas atvirkščiai.

liudas777 neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 11:13   #3
Tomskis
 
Tomskis's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-03-25
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 22,564

Tomskis will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę Tomskis per Skype™


Standartinis

tai kad kaip tik man atrodo kuo saltesnis oras tuo mazesnes sanaudos. beje pas mane sy menesi trasoj 6litru nesiekia sanaudos

__________________
حكة جدا ترجمته؟
Tomskis neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 15:33   #4
ledas
 
ledas's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2009-05-07
Pranešimai: 572

ledas is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Tomskis View Post
tai kad kaip tik man atrodo kuo saltesnis oras tuo mazesnes sanaudos. beje pas mane sy menesi trasoj 6litru nesiekia sanaudos
nu tai tu pats sau kazkaip priestarauji
beje, jei neklystu, oro paemimo nuo ismetimo koletktoriaus sistema budavo padaryta ar tai LADA automobiliuose ar II golfe, nu niekaip neatgaminu kur is tikruju. ten tokia bleka- gaubtas tvirtintindavosi ant kolektoriaus, ant jo dedadavosi gofra ir eidavo i oro filtro deze, o ten sklende budavo padaryta, kad imtu arba is lauko arba nuo kolektporiaus


Paskutinį kartą redagavo ledas; 2010-07-11 15:44 val.
ledas neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 20:03   #5
Tomskis
 
Tomskis's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-03-25
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 22,564

Tomskis will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę Tomskis per Skype™


Standartinis

nu as suprantu taip: i filtra turi ateit saltas oras, juk daug kas deda kuginius filtrus, gaunasi jie salia motoro, ir pasirodo nieko gero nesigauna, tada ant to filtro mauna gofra ir isveda pro priekines groteles, kad gautu salto oro, o ne nuo motoro kaistu. taip pat ir standartiskai padaryta, mb irgi isvestas vamzdis iki groteliu, o ne prie motoro. galima butu i egr pajungt oro filtro paemima, paziuret kas gausis, ten gi apradke eina ismetamu duju tikrai bus karsta

tik as nzn ka tu nori nuo dyzelio sutaupyt, jis gi ir taip kuro nevartoja beveik i 3ltr/100km nori sutilpt ?

__________________
حكة جدا ترجمته؟
Tomskis neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 20:12   #6
ledas
 
ledas's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2009-05-07
Pranešimai: 572

ledas is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Tomskis View Post
nu as suprantu taip: i filtra turi ateit saltas oras, juk daug kas deda kuginius filtrus, gaunasi jie salia motoro, ir pasirodo nieko gero nesigauna, tada ant to filtro mauna gofra ir isveda pro priekines groteles, kad gautu salto oro, o ne nuo motoro kaistu. taip pat ir standartiskai padaryta, mb irgi isvestas vamzdis iki groteliu, o ne prie motoro. galima butu i egr pajungt oro filtro paemima, paziuret kas gausis, ten gi apradke eina ismetamu duju tikrai bus karsta

tik as nzn ka tu nori nuo dyzelio sutaupyt, jis gi ir taip kuro nevartoja beveik i 3ltr/100km nori sutilpt ?
man cia sportinis idomumas, traukia prie techniniu dalyku. zinau, kad pinigais ne ka sutaupysi, cia tyrinejimai mokslo labui
matai dar del to salto oro... masinom su benzu ar elektroniniu purskalu tai viskas taip. bet cia as matau atvirkstini dalyka. pas mane trauka tiesiogiai priklauso nuo temperaturos, kuo vesiau, tuo prasciau traukia (aisku, tai nera zymus skirtumai, bet vis tiek jauti).
tu tik ismetamu duju i isiurbima nesugalvok paduoti, ten deguonies kaip ir nera

ledas neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 20:15   #7
Tomskis
 
Tomskis's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-03-25
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 22,564

Tomskis will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę Tomskis per Skype™


Standartinis

nu gal kazkas negerai su masina, pas mane pvz tai tik ziema didesnes sanaudos, tai normalu. o dabar pora men stabiliai, ar ryte ar vakare ar diena, nevalgo kuro

__________________
حكة جدا ترجمته؟
Tomskis neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 21:28   #8
liudas777
 
liudas777's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-04-18
Gyvenamoji Vieta: Vilnius-Panevėžys
Pranešimai: 1,982

liudas777 is on a distinguished road

Nusiųsti žinutę liudas777 per Skype™


Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Tomskis View Post
nu gal kazkas negerai su masina, pas mane pvz tai tik ziema didesnes sanaudos, tai normalu. o dabar pora men stabiliai, ar ryte ar vakare ar diena, nevalgo kuro
Tai jeigu neužvestas automobilis tai tikrai nevalgo.

O rimtai kalbant tai tikrai taip, kad su šaltu oru daugiau kuro suvartojama ir didesnė galia tuo pačiu, o kai oras šiltas - galios mažiau ir sąnaudos mažesnės. Daro dažnai diedukai kad paėmimas netoli išmetimo kolektoriaus, kad mažiau srėbtų kuro.

liudas777 neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-11, 22:42   #9
Tomskis
 
Tomskis's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-03-25
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 22,564

Tomskis will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę Tomskis per Skype™


Standartinis

masina mano uzvesta po 300km i diena tai sanaudas tikrai pastebiu, gal ir del to karsto oro, gal ir tiesa, nes ipyliau 10ltr, pravaziavau 200km

__________________
حكة جدا ترجمته؟
Tomskis neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-07-26, 10:33   #10
hse505
 
Statusas: Naujasis MB1 Narys
Užsiregistravo: 2010-07-26
Pranešimai: 4

hse505 is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė liudas777 View Post
tuo jis tankesnis, tuo daugiau energijos išskiriama, tuo daugiau kuro sudeginama.
Tavo logika turbiniai varykliai turetu 2-3 daugiau kuro imti??

Teisingai saltas oras tankesnis. Esant daugiau O2 turyje isskiariama daugia energijos nes degimo procesas vyksta efektyviau. Taigi galima naudoti maziau kuro kad gauti tiek pat galutines energijos (jegos po keliu transformaciju).

T.y. teoriskai turetu maziau naudoti kuro. Praktiskai esant arkliu padidejimui visi dar paspaudzia ir ima daugiau kuro ledas atveju jam teorija suveike tikriausiai del to kad naudojo daug tempomato ir siaip nepakeite vaziavimo stiliaus

hse505 neprisijungęs   Cituoti


Naujas pranešimas

Bookmarks


Pranešimų Taisyklės
Jūs negalite rašyti naujų temų
Jūs negalite rašyti pranešimų
Jūs negalite prisegti failų
Jūs negalite koreguoti savo pranešimų

BB code is Įjungtas
Šypsenėlės Įjungtas
[IMG] kodas Įjungtas
HTML kodas Įjungtas

Peršokti į


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Be raštiško MB1.LT sutikimo kopijuoti ir platinti www.mb1.lt esančią tekstinę, bei grafinę informaciją griežtai Draudžiama.
© 2007-2021 MB1.LT All Rights Reserved.